4.8 C
Skopje
Sunday, April 2, 2023

Силен земјотрес ја погоди Јужна Америка

Најчитани вести

Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 18 часот и 12 минути по локално време

Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на Еквадор. Земјотресот бил на длабочина од 10 километри, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот на длабочина од 75 километри се случил во 18 часот и 12 минути по локално време.

Најнови вести