-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Силен земјотрес ја погоди Турција

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала рано утрово го погоди Егејското Море, соопшти турската агенција за управување со катастрофи и вонредни состојби.

Епицентарот на земјотресот бил во западната провинција Измир, на длабочина од 3,97 километри.

Регистриран бил и последователен земјотрес со јачина од 4,3 степени на длабочина од 7,16 километри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com