17.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Силен земјотрес утрово ја погоди Грција

Најчитани вести

Силен земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала ја погодил денеска Грција.

Според локалните медиуми, земјотресот бил почувствуван на Крит.

Според Геодинамичкиот институт, епицентарот на земјотресот бил регистриран на 22 километри северозападно од Арви.

Вибрациите се регистрирани на длабочина од пет метри, пишуваат грчките медиуми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com