22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Силен земјотрес од 6,1 степен регистриран во Грција

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 6,1 степен според Рихтеровата скала e регистриран кусо пред 9.30 часот утрово по локално време, со епицентар во морскиот дел меѓу грчките острови Крит и Китира, во соседна Грција.

Земјотресот бил особено почувствуван на островот Крит. Засега нема пријави за повредени лица или материјална штета.

Земјотресот бил почувствуван и во грчката престолнина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com