32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Силен земјотрес на Крит, се тресеше и македонското тло

Најчитани вести

Земјотрес e почувствуван во Скопје и околината изтринава во 08.23 часот.

Според Европскиот медитаренски сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот е на Крит во Грција со магнитуда од 6 степени според Рихтеровата скала, на длабочина од 56 километри.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com