-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Силен земјотрес е регистриран во Русија

Најчитани вести

Епицентарот на земјотресот е регистриран во руската република Дагестан, на 85 километри од главниот град Махачкала.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 10 километри, а информации за штети и повредени се уште не се познати.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести