18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Силен земјотрес го погоди југозападниот дел на Иран

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 5,6 степени според Рихетровата скала денеска е регистриран во југозападниот дел на Иран, јави иранската државна телевизија.

Британските медиуми пренесуваат дека засега нема информации за повредени.

Иранската државна телевизија соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Сисакт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com