15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Силен земјотрес го погоди североистокот на Јапонија

Најчитани вести

Силен земјотрес со интензитет од 7,2 степени по Рихтеровата скала го погоди североистокот на Јапонија.

Издадено е предупредување за цунами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести