15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Силен земјотрес го погоди грчкиот остров Самос

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Самос, грчки остров во Егејско Море.

Епицентарот на земјотресот е 266 километри источно од Атина, на море, 15 километри северно од Самос, пренесе агенцијата АНА.

Засега нема извештаи за штети или земјотреси.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com