21.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Силен земјотрес во Иран

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 5,6 степени регистриран е на подрачјето на југозападен Иран, објавила иранската државна телевизија

Како што пренесува агенцијата Ројтерс, сѐ уште нема информации за повредени.

Иранската државна телевизија соопштила дека епицентарот на земјотресот бил блиску до градот Сисакхт.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести