-5.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Силен земјотрес во Грција

Најчитани вести

Земјотрес со интензитет од 5,9 степени според Рихтеровата скала ги погоди Додеканските Острови во Грција и погранична област со Турција, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар.

Епицентарот на земјотресот бил во Егејското Море, a бил почувствуван на Кос, Родос и Крит.

Нема извештаи за штета или жртви.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com