-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Силен земјотрес во Грција, почувствуван во Атина

Најчитани вести

Земјотрес со јачина од 4,1 степен ја погоди нешто после полноќ областа околу грчкиот град Коринт, соопшти атинскиот Геодинамички институт.

Земјотресот бил почувствуван и во Атина, која е оддалечена околу 60 километри.

Епицентарот бил на 21 километар југоисточно од Коринт на Пелопонез, на длабочина од 6 километри, а засега нема информација за евентуалната штета, соопшти пожарникарната служба.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com