12.8 C
Skopje
Friday, December 3, 2021

Силен земјотрес во близина на Соломонски Острови

Најчитани вести

Земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтерова скала е регистриран во близина на Соломонските Острови, во југозападниот дел на Тихиот Океан, соопшти Американскиот геолошки завод.

Епицентарот се наоѓал на 180 километри северозападно од главниот град Хонијара, на длабочина од 33 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета, ниту е издадено предупредување за цунами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com