27.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Силен земјотрес во БиХ, почуствуван и во регионот

Најчитани вести

Според информациите на Европскиот медитерански сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 10 километри од Широки Бријег, а земјотресот бил почувствуван во Сараево, Мостар, Широки Бријег и Зеница, како и во Макарска, Тучепи и Плоче.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com