18.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Сигурно се сеќавате на Жаде: Се омажи со колегата од „Клон“, но љубовта не беше на нивна страна!

Најчитани вести

Бразилската актерка Џована Антонели иако скоро цела една деценија снимаше, стана голема везда дури по серијата „Клон“ или „Забранета Љубов“, а таа беше буквално киднапирана од режисерите, па работеше на најмалку еден проект секоја година.

Се до 2012 година, кога славната Жаде одлучи да се повлече и се посвети на семејството. Почнала да глуми кога имала само 14 години. Нејзиниот татко е исто така актер, додека нејзината мајка е танчарка. Убавата актерка има и постар брат, адвокат. Во 1997 година, таа се омажи за нејзината љубов од средно училиште, публицистот Рикардо Медина, но тие се разведоа четири години подоцна, кога веќе се дружеше со колегата од „Клон“, Мурила Бениси.

На крајот на 2004 година, таа заврши во болницата од сообраќајна несреќа, за која ги обвини папараците кои ја следеа, додека за време на хоспитализација дозна дека е бремена.

На прес-конференцијата што тогаш ја организираа, таа и Мурило помпезно открија дека очекуваат бебе. Момчето Пјетро е родено во Рио де Жанеиро на 24.05.2005 година.

Две години откако се роди бебето, Антонели и Бенисио се разделија. Набргу потоа, Џована се омажи за режисерот Леонард Ногеиру по трет пат, а нивните близнаци Антони и Софија се родени на 8 октомври 2010 година. Во март, таа наполни 43 години, а долго време се занимава со продукција и сè уште изгледа подеднакво добро, како што многумина се сеќаваат на неа како Жаде./skopje24.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com