23.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

СЗО влегува во Вухан

Најчитани вести

Тим на Светската здравствена организација доаѓа во Кина на 14 јануари за да го истражи потеклото на коронавирусот.

Тоа требало да се случи на почетокот на овој месец, но властите во Кина веднаш не прифатиле да го одобрат нивното доаѓање.

Ројтерс пренесува дека од Националната здравствена комисија, која го најавила датумот на пристигнувње на истражен тим на СЗО во Кина, не дале повеќе детали за планот на активности на истражителите на СЗО.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com