Home Македонија Се чистат улиците по невремето што попладнево го зафати Велес

Се чистат улиците по невремето што попладнево го зафати Велес

by Журнал.мк

По денешното силно невреме во Велес проследено со грмотевици и обилни дождови, надлежните екипи на ЈКП Дервен, излегоа на терен и ги расчистуваат улиците од наноси на земја и кал.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More