17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Се урна шпански воен авион во Средоземно Море

Најчитани вести

Авион на Военото воздухопловство на Шпанија се урна во Средоземно Море.

Авионот С-101 се урна утрово во близина на брегот на провинцијата Мурсија, југоисточна Шпанија.

Пилотот успеал да се катапултира и се уште се трага по него.

Исто така, се уште се истражува и причината за несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com