32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Се урна хеликоптер во Франција, загинаа тројца спасувачи

Најчитани вести

Тројца спасувачи загинаа откако нивниот хеликоптер се урна во близина на Марсеј, јужна Франција, додека биле во акција за спасување луѓе од поплави, објави француското Министерство за внатрешни работи.

Несреќата се случила синоќа. Министерството соопшти дека во тек е истрага за несреќата, пренесе „Ројтерс“.

Францускиот медитерански брег е погоден од обилни врнежи од дожд во последните седум дена, предизвикувајќи поплави што го отежнуваат сообраќајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com