14.8 C
Skopje
Thursday, October 21, 2021

Се урна зграда во Грузија, се стравува дека има починати, под урнатините има деца

Најчитани вести

Во грузискиот град Батуми денеска се урна дел од станбена зграда, а има и жртви, пренесуваат агенциите.

Под урнатините на петкатната зграда, има заробени лица меѓу кои и деца.

Екипи на брза помош, пожарникари и полиција поставија кордон околу урнатата зграда на местото на несреќата.

Видеата објавени на социјалните мрежи покажуваат спасувачки тимови со тешка механизација како ги расчистуваат урнатините.

Засега не е позната причината за несреќата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com