21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Се судрија патнички и товарен воз во Пакистан, загинаа 10 лица

Најчитани вести

Пакистанските власти соопштија дека патнички воз удрил во товарен во градот Рахим Јар Кан, најголемиот во провинцијата Пенџаб, при што 10 лица загинаа, а 64 беа повредени.

АП пренесува дека во локалните болници во кои биле транспортирани повредените е воведена вонредна состојба.

Товарниот воз стоел на станицата во градот кога го удрил патнички воз кој се движел со голема брзина.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com