1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Се сруши мост во Вашингтон, повредени се повеќе лица

Најчитани вести

Пешачки мост се урна во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека еден камион останал заробен под урнатините.

Дополнителна опасност во несреќата е што од заробениот камион почнало да протекува гориво кое може да биде лесно запаливо, велат официјалните лица.

Властите се на терен, а четири лица со повреди се префрлени во болниците пишуваат медиумите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести