7.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

СЕ СНИМА ВТОР ДЕЛ НА „БЛИЗНАЦИ” СО ШВАРЦЕНЕГЕР И ДЕ ВИТО

Најчитани вести

Над 33 години откако во кината се појави комедијата „Близнаци“ со Арнолд Шварценегер и Дени де Вито, конечно ќе се снима и продолжението „Тројка“, со нов член во составот – Афроамериканецот Трејси Морган.

Тој ќе го игра долго загубениот трет брат на Џулијан (Шварценегер) и Винсент (Де Вито), а режисерот на „Близнаци“, Ајван Рајтман повторно ја презема палката.

Снимањето треба да почне во јануари во Бостон. Оригиналната класика од 1988 година го следеше животот на ликот на Шварценегер, физички „совршен“, но „социјално наивен“ човек кој го наоѓа својот одамна изгубен брат близнак (Де Вито).

„Близнаци“ е петтиот најпрофитабилен филм од 1988 година. Комедијата заработи 111,9 милиони долари во САД и 216,6 милиони долари низ целиот свет.

За „Тројка“ (Triplets), се зборува веќе неколку години, а првично, Еди Марфи требаше да биде „третиот брат“. Датумот на прикажување не е одреден.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com