-9.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

СЕ СЛУШНАЛА ГРМОТЕВИЦА! Земјотрес го погодило подрачјето на Петриње

Најчитани вести

Во централна Хрватска, во близина на Петриње, го погоди уште еден од серија земјотреси со магнитуда од 2,5, по Рихтер.

Епицентарот на потресот кој се случил во 3.53 часот забележан е четири километри јужно од Петриње.

Жителите велат дека се слушнало а “грмотевица и бучава“ језиви звуци и крцкање на ормарите во домовите.

Прв и најсилен потрес, централна Хрватска ја погодил 28. декември минатата година и од тогаш тлото на тоа подрачје не се смирува.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com