17.8 C
Skopje
Saturday, October 1, 2022

Се слави Рамазан Бајрам, 2 мај е неработен ден за сите граѓани

Најчитани вести

Првиот ден на Рамазан Бајрам, понеделник 2 Мај, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Министерството за труд и социјална политика, на граѓаните од муслиманска вероисповед во Република Северна Македонија, им го честита Рамазан Бајрам.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com