25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Се сеќавате на бугарската пејачка Гергана: Погледнете што се случува со неа

Најчитани вести

Сигурно се сеќавате на пејачката Гергана која исчезна целосно од музичката сцена уште пред неолку години.

Пејачката веќе подолго време не е активна во чалга браншата, а и гледа многу да не им паѓа во очи на медиумите.

Сите се прашуваа што се случува со омилената блондинка, која стана ѕвезда за една ноќ преку премиерата на нејзиниот хит „Губа те бавно“ во 2003 година.

Очигледно е дека Гергана не гледа сериозно на нејзината музичка кариера, и од време на време оди на настапи, но очигледно тоа не и е приоритет.

Нејзиното отсуство може да се оправда со нешто посериозно кое навистина заслужува поздрави.

Неколку години Гергана се бори да го заврши високото образование.Таа е магистар по геологија на универзитетот „Свети Климент Охридски“ во Софија. Ова е наука која ги разгледува карактеристиките на скапоцените камења.

ж

Izvor: sekojden.net

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com