Home » СЕ САМОУБИ СРПСКИОТ АКТЕР БОЈАН ЛАЗАРОВ Оставил проштално писмо

СЕ САМОУБИ СРПСКИОТ АКТЕР БОЈАН ЛАЗАРОВ Оставил проштално писмо

by Журнал.мк

Српскиот актер Бојан Лазаров (50) трагично почина во Белград. Актерот скокнал од мостот на Ада, а на самото место на трагедијата бил оставен неговиот автомобил, во кој било пронајдено проштално писмо.

Лазаров на многумина им е познат по улогите во „Белградски фантом“, „Мирисот на дождот на Балканот“, „Вистина и лаги“, „Тајните на лозата“, „Црвена месечина“ и „Викенд со тато“. Зад себе остави десетици улоги во театарот и филмот.

Од 1996 година глумеше во театар, филм и телевизија. Беше постојан член на Малиот театар „Душко Радовиќ“, а беше и во ансамблот на Народниот театар во Сомбор. Играше и на сцената на Југословенскиот драмски театар во Белград.

Како што пишуваат српските медиуми, актерот зад себе оставил проштално писмо. Српските медиуми пишуваат дека тој долги години со години се борел со депресијата.

Зад себе оставил две деца, кој ги добил од бракот што завршил со развод.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More