Home » Се самоуби Мис на САД 2019, Чесли Крајст, неколку часа предходно остави проштална порака

Се самоуби Мис на САД 2019, Чесли Крајст, неколку часа предходно остави проштална порака

by Журнал.мк

Поранешната мис на САД Чесли Крајст се самоуби на 30 гоини  потврди нејзиното семејство. Таа трагично го загуби животот откако  вчера  скокнала од прозорец на зграда во Њујорк, пренесе Дејли меил

Триесетгодишната жена последен пат се огласи на Instagram вчера, неколку часа предцсмртта со порака:

„Нека овој ден ви донесе одмор и мир“, напиша таа.

„Со голема тага ве известуваме дека нашата Чесли почина. Таа беше грижлива, сакаше, се смееше и блескаше. Ги инспирираше луѓето ширум светот со својата убавина и сила. Ве молиме почитувајте ја нашата приватност во овие тешки моменти“, изјави семејството.

Крајст работеше и како презентерка на американскиот канал Extra.

„Срцата ни се скршени. Таа не беше само дел од нашата програма. Ја сметавме за блиска пријателка“, велат нејзините колеги.

Крајст беше избрана за Мис САД во 2019 година. Таа и уште три девојки – Нија Имани Френклин (Мис Америка), Калиег Гарис (Мис тинејџерка на САД) и Зозиби Тунзи (Мис Универзум) станаа првата група манекенки со темна кожа кои ги освоиле овие титули во една година.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More