18.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Се разгледува можноста за задолжителен воен рок во Србија

Најчитани вести

Претседателот на Србија Александар Вучиќ, изјави дека прашањето за задолжителна воена служба е покренато и дека ќе биде широко дискутирано во јавноста.

„Постојат добри и лоши страни. Некои од лошите се дека објектите и храната ќе чинат над 70 милиони евра годишно“, рече Вучиќ, по презентирањето на резултатите од српската армија.

Но, „добрата страна е што некои гарнизонски места што се празни ќе бидат исполнети и животот ќе се врати на некои помали општини“, но без оглед на одлуката, единиците на некои места ќе бидат пополнети брзо, вели тој.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com