32.8 C
Skopje
Wednesday, June 29, 2022

Се разведува Вилијам Шетнер

Најчитани вести

Глумецот Вилијам Шетнер поднесе барање за развод од неговата сопруга Елизабет, по 18 години брак, пренесуваат американските медиуми.

ТМЗ пренесува дека 88 годишниот глумец имал предбрачен договор со неговата 27 години помлада сопруга и дека разодот треба да се одвива без никакви проблеми.

Според предбрачниот договор, ниту еден од нив нема да добие нешто што не му припаѓа, а разводот наскоро ќе биде финализиран и во судница.

Хантер и Елизабет се венчаа во 2001 година и немаат деца. Текстот Се разведува Вилијам Шетнер е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com