8.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Се разведоа Перо и Ружица Антиќ – таа добила старателство над децата, а еве како го поделиле имотот

Најчитани вести

Овие денови, медиумите пишуваат за разводот на популарниот македонски кошаркар Перо Антиќ и неговата сопруга, Ружица Антиќ.

По 13-годишниот брак, причините за разделбата на парот сè уште се непознати и ниту еден од нив двајца не сака да зборува за истите. Естрадниот магазин “Бекстејџ” дознава дека Перо и Ружица се разделиле уште пред неколку месеци, а документите за развод ги потпишале пред повеќе од еден месец.

Наводно, старателството над децата и куќата на Водно каде живееше семејството ѝ припаднале на Ружица, а кошаркарот се преселил во станот на Водно каде што моментално живее сам. Се шпекулира дека имотот и милионите кои Перо ги заработил од својата кариера се подеднакво поделени.

Двојката, како што се зборува, не решила да се разведе преку ноќ – пред нивната разделба следеле низа кавги по кои тие одлучиле дека е најдобро за нив, но и за нивните деца да се разделат и секој да продолжи по својот пат./aperkat.mk

Повеќе детали во прилогот од “Бекстејџ”:

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести