18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Се разведе Ерос Рамацоти

Најчитани вести

Италијанскиот пејач Ерос Рамацоти се разведе со 26 годиини помладата манекенка Марика Пелегрини. Тие се разведоа по пет години брак и 10 години љубовна врска. Тие и официјално го потврдија разводот.

„Зад себе имаме одлични 10 години, заедно создадовме прекрасно семејство и бевме бесконечно среќни. Нашиот однос останува пријателски, а љубовта што јаделивме е тука и понатаму. Имаме голема почит еден кон друг и ја молиме јавноста да ги почитува нашата приватност и приватноста на нашите деца во овој стресен период за целото семејство“ – е наведено во заедничкото соопштение, пренесува италијанскиот портал „Анса“.

Инаку, Ерос и Марика почнаа да се забавуваат во 2009 година, а се зедоа  пет години подоцна. Имаат две деца, Рафаел Марија (8) и Габри Тулиј (4).  Ерос има концерт на 30 септември во Скопје, кога ќе има концерт кој го организира „Авалон продукција“./Reporter.mk

Најнови вести