31.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Се преврте цистерна кај Виница

Најчитани вести

Во понеделникот во 18 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Штип, кај место викано ,,Каменолом“, товарно возило „ман“ со полуприколка – цистерна, и двете со бугарски национални ознаки, сопственост на правно лице од Бугарија, а управувано од Д.Ј.(58) од Бугарија, се превртело на коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com