10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Се преврте автобус на „Фликс Бус“, 29 повредени од кои 4 во критична состојба

Најчитани вести

Дваесет и девет лица се повредени, од кои четири се во критична состојба, откако денеска во регионот Сома, во Франција, се преврте автобус кој патувал од Париз за Лондон.

Според локалните медиуми, автобусот на компанијата „Фликс Бус“ со 32 патница се лизнал на влажниот автопат.

Во автобусот имало патници од САД, Австралија, Шпанија, Холандија, Романија, Русија, Велика Британија и Франција.

Седиштето на компанијата е во Германија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести