-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Се преврте автобус на „Житиа Турс“ во Србија, најмалку 11 повредени патници

Најчитани вести

Автобус на „Житиа турс“ вчера вечер околу 22 часот излета од патот и се преврте кај местото Велики Купци во близина на Крушевац, Србија.

Како што пренесуват српските медиуми повредени се најмалку 11 лица, а се претпоставува дека патниците се претежно од Косово и Метохија бидејќи автобусот сообраќал на релација Приштина – Грац.

Повредените патници биле транспортирани во болницата во Крушевац. Повеќе детали за несреќата се очекуваат денес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com