29.8 C
Skopje
Saturday, May 21, 2022

Се превртел автобус во Црна Гора, повредени 37 лица

Најчитани вести

При сообраќајка на влезот во Плевља синоќа се превртел автобус и 37 лица се здобиле со повреди, пренесува „Курир.рс“.

Несреќата се случила околу 23 часот кога се судриле патничко возило „мерцедес“ и автобус од Никшиќ. Од силниот удар дошло до превртување на автобусот.

Неофицијално, никој од повредените не е во животна опасност, но во болница биле примени лица со тешки телесни повреди и скршеници.

– Автобусот одел од Никшиќ кон Врбас, а по судирот, тој слетал од главниот пат – пишува порталот ПВ Информер.

Во автобусот се возеле околу 40 патници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com