7.8 C
Skopje
Tuesday, December 6, 2022

Се појавија првите фотографии на најновиот BMW X6

Најчитани вести

BMW X6 е еден од најуспешнит емодели на баварскиот производител , а сега доаѓа и наследникот.

Новиот BMW X6 доаѓа наскоро , а веќе се објавени и фотографиите на обновениот модел.

Станува збор за кросовер купе , долг речиси пет метри , за 26 мм подолг од претходникот , а освен должината , широчината и височината , поголемо е и растојанието меѓу осовините за 42мм.

Во кабината се сместени сите технолошки новитети како дигитален кокпит , а во забавниот дел има сауд систем со 20 звучници, како и четири зонска климатизација.

Моделот ќе биде за прв пат претставен ан саемот во Франкфурт во септември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести