0.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Се појавија нови рендери за Apple Watch Series 7

Најчитани вести

Претходно веќе имавме можност да ги видиме рендерите на претстојниот Apple Watch Series 7, кои го прикажуваат новиот дизајн на часовникот. Сега PhoneArena донесува неколку свежи фотографии кои ни покажуваат што можеме да очекуваме од новите паметните часовници на Apple.

Веќе знаеме дека Watch Series 7 ќе има нов дизајн. Дизајнерскиот јазик е позајмен од iPad Pro и iPhone 12, кои ги отфрлија заоблените рабови и користат поостри и поостри нијанси.

Новите паметни часовници на Apple се очекува да добијат надградба на процесорот, како и големините – тие се очекуваат со дисплеи со големина од 41мм и 45мм, во споредба со 40мм и 44мм од претходните модели.

Apple Watch Series 7 линијата часовници би требало да биде објавена во текот на септември, како дел од настанот за претставување на iPhone 13 серијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com