17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Се појавила од шума, се изморила и отспала ‘една тура’ во автомобилот: Мечката се опуштила во возилото, сопственикот пребледел кога ја видел снимката!

Најчитани вести

Поспана мечка успешно ја отворила вратата на автомобилот кој бил паркиран на патека пред куќата во близина на шумата во Саут Лејк Тахо, Калифорнија и заспала внатре.

Сопственикот на автомобилот, Адам Армстронг, спиел во својот дом, но неговата безбедносна камера пред куќата забележала неверојатна сцена која се случила околу 1:15 после полноќ, по локално време.

Како што може да се забележи на снимката, мечката излегува од шумата, доаѓа до автомобилот, а потоа лесно ја отвора вратата и влегува во возилото. Се сместува на задното седиште и тука одмора некое време.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com