1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Се породи 52-годишна жена во Гинекологија Чаир

Најчитани вести

Во Специјалната болница по гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“, во скопската општина Чаир, се породи 52-годишна жена од Кочани, која на свет донесе здраво женско дете, дознава „Слободен печат“. Како што пишува порталот ова за родилката било прва бременост.

Целата процедура, од ин витро оплодување до породување, е извршена од страна на д-р Зоран Илиевски и целиот тим на болницата.

Исто така, пред неколку дена во истата болница се породи и 50-годишна жена која 27 години се соочувала со стерилитет.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести