10 C
Skopje
Thursday, February 25, 2021

Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира

Најчитани вести

Катарина Ивановска, една од најубавите Македонки, која е популарен модел кој зад себе има светска кариера, по вторпат стана мајка.

Среќната вест на социјалната мрежа Инстаграм ја сподели другарката на Ивановска, Тамара Тодевска.

принтскрин

Ивановска денеска по вторпат стана мајка, и покрај синчето Вања денес на свет ја донесе и ќеркичката која ќе го носи името Кира.

Да е жива и здрава Кира!!!

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести