17.8 C
Skopje
Saturday, August 13, 2022

Се подготвува сензационална размена: Јувентус во јануари ќе понуди двајца играчи за Погба

Најчитани вести

Пол Погба сепак остана на „Олд Трафорд“ иако во текот на целото лето се пишуваше за негово заминување, а ни самиот играч не криеше дека тоа е неговата желба.

Французинот најмногу се поврзуваше со Реал Мадрид иако подоцна се појави информација дека и Јувентус сака да го врати Погба.

Иако остана во Манчестер Јунајтед, Погба не е среќен што мора да игра за „Црвените ѓаволи“, а додека Реал полека се насочува кон други играчи, „Тутоспорт“ тврди дека Французинот во јануари би можел да заврши во Торино.

26-годишниот играч за врска мина четири години во Јувентус пред да се врати во Англија и не би имал ништо да направи кам-бек во Торино.

Се наведува дека Јувентус е подготвен да ги понуди Емре Џан и Марио Манџукиќ за Пол Погба во јануарскиот преоден рок.

Двајцата играчи се изоставени од списокот на фудбалери за Лигата на шампионите, а Манџукиќ инаку беше мета на Јунајтед ова лето, а според англиските медиуми, „Ѓаволите“ се заинтересирани да го доведат и во јануари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com