36.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

СЕ ПЛАШИ ОД ПОРАНЕШНАТА СОПРУГА Бред ја испраќа Анџелина „зад решетки“?

Најчитани вести

Иако битката за старателство траеше со години, целата приказна доби продолжение и тоа токму на суд

Тие започнаа врска во 2006 година, со тоа што тој ја остави популарната Џенифер Анистон поради неа – и не им требаше долго на Бред Пит и Анџелина Џоли да станат еден од најпопуларните парови во Светот. Бред ги прифати трите посвоени деца на Анџелина, 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс и 15-годишната Захара, а исто така го проширија семејството со своите три биолошки деца, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Нокс и Вивиен. Сепак, тогаш дојде 2016 година – година кога сè тргна надолу. Имено, 45-годишната оскаровка и 47-годишниот оскаровец објавија дека се разведуваат – и наскоро започна битката за старателство. Од тој момент, погледите на целиот Двет, како и медиумите, беа насочени кон ова славно семејство и борбата на поранешните сопружници за старателство над наследниците. Деталите не престануваат да „протекуваат“ од ден на ден, а овојпат National Enqueuer објави како Бред – мајката на неговите деца – сака да ја види зад решетки.

Имено, како што пишува споменатиот таблоид, односот помеѓу Анџелина и нејзиниот славен поранешен сопруг никогаш не бил полош, а борбата за старателство над нивните шест деца влегува во својата петта година и нема крај на повидок. Имено, извор близок до семејството откри дека Анџелина, за да ја „добие“ оваа битка, користи „техники на заплашување“.

Токму поради ова, продолжува истиот инсајдер, огорчен Бред ја обвинува својата поранешна сопруга за имиџот на „лош татко“, кого, според поединци, ужива во јавноста. Покрај тоа, на Бред Анџелина му се заканува тужба за вознемирување.

„Не е претерување да се каже дека Бред се плаши од Енџи. Затоа тој сака професионални сведоци секој пат кога ќе се обиде да ги види своите деца. Неговиот страв од неговата поранешна сопруга, во комбинација со фактот дека таблоидите му испраќаат на Светот перцепција за него како „лош татко“, го натера сега сериозно да размисли за поднесување тужба “, заклучува изворот.

Сепак, ниту Анџелина ниту Бред сè уште не ја коментираа оваа информација. Патем, ова не е прв пат медиумите да ја „напаѓаат“ Анџелина и да го критикуваат нејзиниот однос кон Бред. Американските таблоиди неодамна напишаа дека Анџелина прави сè за да му биде потешко на нејзиниот поранешен љубовник да ги види своите деца и со тоа да му обезбеди негативни поени во борбата за старателство. Имено, според извор близок до семејството, Анџелина прави се што е во нејзина моќ да ги раздели наследниците на „Бранџелин“ од нејзиниот поранешен сопруг, користејќи осмислена тактика.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести