Home » Се очекува одлука за можното скратување на периодот за изолација

Се очекува одлука за можното скратување на периодот за изолација

by Журнал.мк

Се очекува препораката за скратување на периодот за изолација од десет на седум дена, донесена од Комисијата за заразни болести, денеска да се најде на разгледување пред Кризниот штаб, а утре да биде на владина седница.

Министерот за здравство Беким Сали во петокот изјави дека ќе се следи состојбата со новозаразените и соодветно на тоа ќе се носат препораки и одлуки.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More