18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Се очекува најавената оставка на Хоџа

Најчитани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство и генерален секретар на БЕСА, Арјанит Хоџа, најави дека во текот на денешниот ден во Владата ќе поднесе оставка од функцијата министер. Тој ја истакна ваквата намера во вчерашното интервју на „ТВ21“.

Хоџа нагласи дека ќе зборува за причините за неговата одлука на прес-конференција што се очекува да биде закажана во текот на денов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com