25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Се очекува Комисијата за заразни болести да расправа и за омикрон

Најчитани вести

Се очекува Комисијата за заразни болести да расправа и за новата мутација на коронавирусот – омикрон, на денешниот состанок за епидемиолошката состојба.

На седница на Владата, пак, утре треба да се одлучува за новата предложена мерка за финансиска стимулација на матичните лекари, доколку бројот на нивните вакцинирани пациенти против ковид-19 надмине 70 проценти.

Во Македонија моментно има активни 8.398 случаи на ковид-19, според последните податоци.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com