10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

Се огласи ќерката на познатата српска новинарка која ја пронајде мртва: Од овие нејзини зборови ќе се наежите

Најчитани вести

Српската јавност се уште е во неверување по самоубиството на познатата новинарка Драгана Трипиќ (58) која вчера беше пронајдена мртва во својот стан од страна на својата ќерка.

Според српските медиуми Драгана во последниот период била депресивна поради долговите и кредитите, а во ова малкумина веруваат поради фактот што таа секогаш била насмеана, позитивна и голем борец.

Трагедијата најмногу ја погоди нејзиното семејство, а ќерката која вчера ја пронајде мртва нејзината мајка се огласи на својот Инстаграм профил.

-Мама нека те чуваат ангелите, напиша Александра споделувајќи црно бела фотографија од покојната мајка.

Инаку само 16 часа пред смртта таа на својот Фејсбук профил споделила фотографија на која со насмевка на лицето ја бојадисува својата столица со посебна метода, а на тој начин се релаксирала./kurir.mk/

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com