19.8 C
Skopje
Saturday, September 18, 2021

Се огласи Трамп после систематскиот преглед: Моето здравје е одлично

Најчитани вести

Американскиот претседател Доналд Трамп по првата фаза од годинешниот систематски преглед синоќа објави дека неговото здравје е „многу добро“.

– Се е многу добро -одлично! Ќе го завршам прегледот следната година – напиша Трамп на Твитер по прегледот .

Трамп се сретнал и со лекарите од болницата и им се заблагодарил за грижата за американските војници.

Познато е дека американскиот претседател не се воздржува од хамбургерите и оти не сака да вежба, па во 2017 година доби вишок килограми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com