8.8 C
Skopje
Monday, December 5, 2022

Се огласи семејството на Шабан по покренувањето на тужба против убиецот на пејачот- еве што бараат од германските власти

Најчитани вести

Јавниот суд во Билефелд во Германија подигна тужба против возачот кој го управуваше возилото кое го усмрти пејачот Шабан Шаулиќ на 17 фебруари годинава.

Германскиот државјанин со турско потекло Алсин Левент наскоро пред регионалниот суд ќе одговара за убиство во сообраќајна несреќа.

По тој повод се огласи и семејството на Шабан Шаулиќ кое вели дека имаат доверба во германскиот правосуден систем.

-Имаме доверба во правниот систем на Германија и очекуваме човекот кој ја предизвика смртта на Шабан Шаулиќ и Мирсад Кериќ и му нанесе тешки повреди на Бобан Стојадиновиќ да биде адекватно казнет. Нашиот татко и сопруг ништо нема да го врати, но очекуваме правдата да биде задоволена, велат од семејството./kurir.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести