23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Се огласи претседателот: Еве што рече Вучиќ за случајот со Данијела Штајнфелд и Лечиќ

Најчитани вести

На прашање на новинарите, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го коментираше случајот со силувањето на актерката Данијела Штајнфелд, што ја потресе српската јавност.

Таа го обвини актерот и политичар Бранислав Лечиќ за сексуално вознемирување.

– Јас не сум ниту обвинител ниту судија. Нема посериозно кривично дело од силување. Не би рекол ништо и воопшто сум згрозен да зборувам за тоа и таквите луѓе ми се одвратни – рече Вучиќ, не сакајќи да коментира на оваа тема понатаму.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести